Egyre több ismeretünk van az agyról és a gondolatok hatásairól. Erős kutatási eredmények születtek, amik azt mutatták ki, hogy a fájdalomélményünket, és magát a fájdalom megjelenését nagyban befolyásolja az, hogy milyen hiedelmeink és a gondolataink vannak az aktuális állapotunkról, fájdalmunkról, sérülésünkről, betegségünkről, és milyen múltbeli tapasztalataink vannak ezekről. Érdemes tehát ezzel is foglalkozni, megfigyelni mit is gondolunk az állapotunkról.

Elég nyomasztó hangvételűek ezek a gondolatok, nem igaz?  

Az ilyen jellegű gondolatok csak tovább rontják az állapotodat, és hátráltatják a gyógyulás folyamatát.  

Valószínűleg neked is ilyen, és ehhez hasonló gondolatok járnak nap, mint nap a fejedbe, ami szó szerint a meglévő állapotodban tart.

Naponta 60-70 ezer gondolatunk van, ebből a 90% ugyanazok a gondolatok. Ezek futnak benned tudat alatt, mint egy program.  

Mindez hova vezet? 

Ha minden nap ugyanazokat a gondolatokat pörgeted a fejedben, azok mindig ugyanahhoz a döntésekhez fognak elvezetni.

 

Ez egy saját farkába harapó kígyó.

(Fáj a derekad – „Ezen már nem lehet segíteni.”, „Ezzel együtt kell élni.” gondolatok. – Beveszed újra a gyógyszert, újra bekened a derekad, ismét megműtteted magad stb. Tovább halogatva a valódi megoldást nyújtó mozgást, életmódváltást.)

Ha mindezen változtatni akarsz, mert nem vagy elégedett az életeddel, állapotoddal, saját magaddal, akkor azzal kell kezdened, hogy megváltoztatod a gondolkodásod, a napi gondolataidat.

Neked is meg van az a képességed, hogy tudatosítani tudod a gondolataidat, érzéseidet, tehát meg tudod figyelni azokat.

Rá tudsz tekinteni az életedre kívülről, egy másik nézőpontból, kicsit távolabbról is, így megismerve magad és azt, hogy mik az uralkodó gondolataid, érzéseid magadról, az állapotodról, fájdalmadról.

Ami fantasztikus dolog, és ami a te megmentőd az az, hogy a képes vagy tudatosan megválasztani, hogy mire gondolsz, mit érzel, és mit képzelsz el a fejedben.

Ha azt mondom gondolj egy piros almára, akkor képes vagy azt elképzelni. A fejedben le tudod játszani, hogy megfogod, beleharapsz, érzed az illatát, az ízét.

Ha azt mondom, hogy gondolj egy narancsara, szintén képes lejátszani azt a jelenetet, mint az almával.

Tehát meg tudod választani tudatosan azt, hogy mire gondolsz.

Tudsz azon rágódni, hogy rokkant vagy és teljesen kilátástalan a helyzeted, és azt is el tudod képzelni, hogy felgyógyultál, újra el tudsz menni futni, le tudsz hajolni fájdalommentesen stb.

Ha úgy döntesz többé nem panaszkodsz, nem hibáztatsz, nem keresel kifogásokat, ha többé nem katasztrofizálsz, nem sajnálod magad, és nem futtatod ugyanazokat a gondolatokat és érzelmeket, amiben jelenleg élsz, helyettük pedig szándékosan más gondolatokat, érzéseket választasz, ami pozitívabb, kellemesebb a számodra, akkor nyertél.

Nem lehet ugyanazokkal a rossz, negatív hitrendszerrel, gondolatokkal kijönni a jelenlegi fájdalmas állapotodból, amivel eljutottál odáig.

Az új gondolatok, új döntéseket fognak eredményezni, azok új viselkedéshez vezetnek, amik új tapasztalatokat hoznak, melyek új érzelmeket eredményeznek. Ezek az új érzelmek, pedig új gondolatokra fognak inspirálni.

(Fáj a derekad – „Ezen az állapoton könnyű javítani.”, Napról-napra egyre jobban vagyok”, „Megtalálom a megoldást a gyógyulásra.”, „Fájdalommentesen mozgok.” gondolatok. – Ajánlanak egy szakembert neked. Rátalálsz egy olyan szakemberre, aki tud segíteni. Elkezdesz mozogni és máshogy használni a tested.)

Tehát a gyakorlat, amit ajánlok neked.

1.) Írd le egy papírra, milyen gondolataid vannak a jelenlegi állapotoddal kapcsolatban. Mit érzel?

Ha ezzel megvagy és megismerted a gondolatatidat, akkor tudod hol vagy pontosan most, tudod min kell változtatni.  

2.) Ezután írd az előző lista mellé vagy alá, hogy milyen állapotban kívánsz lenni. Mire vágysz? Milyennek szeretnéd látni magad? Írd le azt az éned, aki már teljesen jól van és meggyógyult. Milyen gondolataid, érzelmeid vannak ebben a gyógyult állapotban? Milyen egy napod így? Mit csinálnál, ha már nem lenne fájdalmad? Milyen hatással lenne ez a különböző életterületeidre, hangulatodra, lelkedre?

Tudatosan keresd a pozitív, kellemes gondolatokat, érzéseket.  

3.) Minden este elalvás előtt és ébredés után ezen elmélkedj, játszd le újra es újra gondolatban a kívánt állapotot és annak érzését. Mindenki el tudja képzelni, át tudja érezni milyen az, amikor lehajol fájdalommentesen, hiszen régen is ment, tudod milyen érzés az.

Most is éld át ezt gondolatban újra. 

 

 

Napközben, amikor felismered, hogy megint megjelennek benned a negatív gondolatok, érzelmek, akkor azonnal állítsd meg, ne hagyd azokat burjánzani, válts át a másik listára, tehát fesd le magad előtt a pozitív képet. 

Kezdj el másik történetet mesélni a testedről. 

Jó gyakorlást kívánok!

IDŐPONTFOGLALÁS KONZULTÁCIÓRA

Az időpontfoglaláshoz kérlek töltsd ki az űrlapot és az utána lévő kérdőívet!

Elérhetőségek:

További bejegyzések

Valódi, tartós megoldás nyak-, hát-, és derékfájdalmak kezelésére, megelőzésére

Kapcsolat:

info@gerincplusz.hu

06-30/199-85-71

Közösségi oldal:

Térkép:

Copyright © 2023 Minden jog fenntartva.